روشهای از بین بردن بوی نم فرش

روشهای از بین بردن بوی نم فرش

اگر فرش شما بوی نم می‌دهد قطعا برای شما و دیگر اعضای خانواده بسیار آزار دهنده و ناخوشایند خواهد بود ، در این صورت حتما به دنبال روش‌هایی برای از بین بردن بوی نم فرش خواهید بود. برای از بین بردن بوی نم فرش روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید و ما در این مقاله به چند مورد از این روش‌های مهم و اما ساده اشاره خواهیم کرد.

از بین بردن بوی نم فرش

بوی نم فرش ممکن است به دلایل مختلف مانند شرایط آب و هوایی یا مشکلات ساختمان و… وجود داشته باشد ؛ در این صورت نفوذ رطوبت در فرش و ماندگاری آن سبب خواهد شد که فرش بوی نامطبوعی را به خود بگیرد و باید فورا به فکر از بین بردن بوی نم فرش باشید وگرنه شما را اذیت خواهد کرد.

بهترین روش‌ها برای از بین بردن بوی نم فرش

بهترین روش‌هایی که برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش حاصل از نم وجود دارد استفاده از روش‌های طبیعی و خانگی است چراکه این روش‌ها از دسترس ترین راه‌حل‌ها محسوب می‌شوند که هم هزینه بسیار کمتری دارند و هم از تاثیر فراوانی نیز برخوردار هستند. یکی از معروفترین و تاثیرگذرترین موادی که در بسیاری از خانه‌ها نیز در دسترس است جوش شیرین می‌باشد. استفاده از اسطوخودوس نیز یکی دیگر از روش‌های موثر در از بین بردن بوی نم فرش است که علاوه برداشتن عطر خوش ، رایحه‌ای را به فرش شما خواهد داد. در این میان از تاثیر لیمو ترش نیز نباید غافل شد که در رفع بوی نم فرش به شما کمک خواهد کرد.

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن بوی نم

استفاده از جوش شیرین یکی از روش‌های متداول و در دسترس برای رفع بوی فرش حاصل از نم است که بسیار آسان نیز می‌باشد برای این منظور در ابتدا بر روی بخشی از فرش که بوی نم وجود دارد کمی جوش شیرین بریزید ، پس از آن جوش شیرین را بر روی فرش با استفاده از جارو یا فرچه مالش دهید و ۲۴ ساعت صبر کنید تا جوش شیرین بر روی فرش باقی بماند و سپس از جارو دستی به منظور جدا کردن جوش شیرین از سطح فرش استفاده کنید. پس از استفاده از جارو دستی یک دستمال را نیمه مرطوب کنید و بر روی محلی که جوش شیرین ریخته‌اید بکشید.

در مرحله آخر باید از سرکه سفید استفاده کنید برای همین منظور یک قاشق غذاخوری از سرکه سفید را در داخل لیوان آب بریزید و مخلوط کنید. ترکیب حاصل را به صورت اسپری بر روی فرش بپاشید و در حدود ۱۵ دقیقه منتظر بمانید و پس از آن از اسفنج و شامپو برای شستشوی فرش استفاده کنید تا اگر اثری از جوش شیرین و یا سرکه وجود داشته باشد از بین برود زمانی که این مراحل را با دقت و درستی انجام دهید بوی نم فرش از بین خواهد رفت و شما می‌توانید با خیال راحت و آرامش در منزل حضور داشته باشید.

از بین بردن بوی نم با لیمو

از بین بردن بوی نم با لیمو

یکی دیگر از روش‌های موثر برای از بین بردن بوی نم فرش استفاده از لیمو ترش است ، لیمو ترش سبب خواهد شد که بوی نم از بین برود. در این روش ابتدا لیمو ترش را نصف کنید و آن را بر روی لکه‌ها و محل تولید بوی نامطبوع قرار دهید ، با این کار باکتری‌هایی که مولد و عامل اصلی بوی نم هستد از بین خواهد رفت. برای اینکه از تاثیر لیمو ترش در از بین رفتن بوی نم فرش بهره‌مند شوید باید چند دقیقه منتظر بمانید. پس از آن می‌توانید برای شستشوی فرش اقدام کنید که در این صورت دیگر اثری از بوی نم فرش باقی نخواهد بود.

استفاده از اسطوخودوس برای رفع بوی فرش

یکی دیگر از روش‌هایی که برای از بین بردن بوی نم فرش توصیه می‌شود استفاده از اسطوخودوس است. اسطوخودوس از جمله گیاهانی است که از رایحه بسیار آرامش بخشی برخوردار است و استفاده از آن علاوه بر اینکه بوی نامطبوع فرش را از بین خواهد برد سبب می‌شود که فرش شما رایحه مطبوعی را به خود بگیرد. برای استفاده از این گیاه در مرحله اول گل‌های تازه آن را به اندازه نصف پیمانه خرد کنید و در داخل هاون برزید و سپس شروع به له کردن آن کنید. در مرحله بعد باید به اسطوخودوس ، جوش شیرین نیز اضافه کنید برای همین منظور یک پیمانه جوش شیرین را به آن اضافه کنید و به خوبی این دو را با هم مخلوط کنید.

در مرحله سوم ترکیب بدست آمده را بر روی قسمت‌هایی از فرش که از آن بوی نم می‌آید بپاشید. پس از آن نیم ساعت تا یک ساعت منتظر بماند تا این ترکیب تاثیر خود را نشان دهد. جوش شیرین سبب خواهد شد که بوی نم کاملا از بین برود و اسطوخودوس نیز مکمل آن است و عطر خوبی را به فرش خواهد داد. اگر می‌خواهید این ترکیب تاثیر بیشتری را داشته باشید زمان بیشتری صبر کنید و سپس با جارو پاکسازی را انجام دهید.

خواندن مطلب  انواع نقشه کشی فرش را بشناسیم

پیشنهاد ویژهمحصولات بیشتر

[]

خرید دار قالی مدل متحرک کد 53

[]

خرید چسب محافظ ریشه فرش ساینا مدل S4 بسته 2 عددی

[]

خرید نگزالت ضد بید مدل 001 بسته 5 عددی

[]

خرید ابزار قالیبافی مدل ۱۴۰۰ مجموعه ۴ عددی

[]

خرید چسب محافظ ریشه فرش خوش قلب کد60013

[]

خرید چسب محافظ ریشه فرش ساینا مدل S4

[]

خرید شانه قالی بافی سامکو مدل YP-KERKAIT23

[]

خرید ابزار قالیبافی مدل 1 مجموعه 3عددی

[]

خرید نخ و نقشه تابلوفرش کد603

[]

خرید چسب محافظ ریشه فرش مدل Roll

[]

خرید نخ و نقشه تابلو فرش طرح خروس مدل 4582

[]

خرید نخ گلیم مدل آکرولیک کد ۰۱۰ بسته 10 عددی

[]

خرید چسب محافظ ریشه فرش مدل پارس فوم

[]

خرید چسب محافظ ریشه فرش پارس فوم کد 0825

[]

خرید نخ و نقشه تابلوفرش کد541

[]

خرید نخ و نقشه تابلو فرش سیرمان طرح مینیاتور امید ابدی کد 2288

[]

خرید دفه گلیم بافی کد ۰۱

[]

خرید ترمز فرش مدل 1830 بسته 4 عددی

[]

خرید ترمز فرش به موکت خوش قلب کد 15 7 بسته 4 عددی

[]

خرید ترمز فرش خوش قلب کد 7.15 بسته 4 عددی

[]

خرید ترمز فرش خوش قلب کد1020 بسته 6 عددی

[]

خرید نخ و نقشه تابلوفرش کد 120

[]

خرید بست پله خوش قلب کد 06 بسته 15 عددی

[]

خرید بست پله خوش قلب کد 04 بسته 20 عددی

[]

خرید بست پله خوشقلب کد 02 مجموعه ۵ عددی

[]

خرید نخ فرش مدل مرینوس کد ۲۰

[]

خرید بست پله وندا مجموعه 9 عددی

[]

خرید بست پله خوشقلب کد 03 مجموعه 10 عددی

[]

خرید نخ و نقشه تابلو فرش طرح گیتورن کد 2344

[]

خرید دار قالی مدل N کد011

منبع : ویکی‌پدیا ، دانشنامه آزاد